

| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | EEPROM |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 1 MHz |
| Interface | I²C |
| Max Supply Current | 280 µA |
| Memory Size | 32 kb |
| Access Time | 1 ms |
| Data Reservation | 100 Years |
Stock: 3183
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10349
Ext.Price$0.10349
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10349 | $0.10349 |
| 10 | $0.09200 | $0.92000 |
| 50 | $0.08179 | $4.08950 |
| 100 | $0.07203 | $7.20300 |
| 500 | $0.06344 | $31.72000 |
| 1000 | $0.06036 | $60.36000 |
| 3000 | $0.05743 | $172.29000 |
| 5000 | $0.05518 | $275.90000 |
| 10000 | $0.05302 | $530.20000 |
